nepřihlášen/a | přihlásit

Děti ze stanice Wannsee II.

3. - 6. 5. 2013

strana 1 z 4

Freitag 3. 5. 2013

A tak jsme jednoho – nyní poněkud netradičně pátečního –večera vyjeli z Polníku směr Berlín. Už na Průmyslové je jasné, že Glum dnes řídit nebude, a kdesi v Krušných horách se do klubu ne-řidičů přidává Šakal. Bohužel někdo zapomněl Glumovi říct, že Karlovo auto je na takovém technickém nivó jako to jeho rodičů a měl proto vzít tu technickou hračku, co jsme koupili na cestu do Švédska. Ta totiž umí rádiovat hudbu z mp3 do rádia (kam jinam taky v Karlově autě). Ledva se Karel protáhl kousek před Berlínem, už jsme v něm (v Berlíně…). Za chvíli jsme dokonce i v kempu, kde budíme Šakala, který to zatáhl, protože byl den před tím šeredně pařit (časy se mění, klaďas je teď Glum). Nacházíme místo, kde jsme spali před třemi lety a jdeme spát.

Samstag nebo taky Sonnabend 4. 5. 2013

Podle předpovědi mělo být celý den hnusně – trochu zima a občas lehce poprchávat. Ráno nás ale budí azurová modroha, tedy sluníčko, které z ní na nás čučí. Tomu se hlavně líbí Karel, co spal venku a nad ránem se před rosou schoval do igelitu – fuj, říká (nejen) sluníčko. Glum mezitím šel zjistit, že celý den má být takto a taky, že jsme tradičně přijeli naštěstí tak nějak nad ránem, takže první noc je zdarma.

Neleníme a mizíme přes les na S-Bahn. Letos se nesnažíme najít nějaký autobus a štrádujeme si to přímo okolo staré dráhy, co byla vytrhána po rozdělení Berlína. V jednom místě ale koleje zbyly. Vzpomínáme na Taháka, který by se tady jistě rozplakal. Taky jsme přešli písečný pruh – dřívější autobahn, který byl přesunut na dnešní místo, aby se lépe hlídala Berlínská zeď. Pak tam byla podle některých zdrojů hraniční signálka. To už jsme mezitím na S-Bahnu Wannsee (tam, co byla ta konference) a odjíždíme do centra východního Berlína na Alexanderplatz.

stránky: 1, 2, 3, 4

účast: Glum, Karel von Nussknacker, Šakal

zapsal: Glum

RS v Berlíně:

Berlín (2010)
Berlín Der Teppich für Dora (2005)
Výpad Berlína (2000)
Cestou necestou
Glum vyhlíží Mariánky
Smraďoch
Smraďoch :-)
Farská kyselka
Farská kyselka
Farská kyselka
Odhánění mušek dýmem
Živý polštář
Úsměv úspěšného muže
Kostel v Kostelní Bříze obklopený břízami
Oliva
Kolem kostela
Máme kliku ...
... že je tu hospoda, a příjemná - U bílého koníka
Oliva žebrá ...
... a Glum myslí
Berliner Fernsehturm
Berliner Dom
Neues Museum
Französischer Dom
Berliner Mauer
Französischer Dom
East Side Gallery
East Side Gallery
East Side Gallery
Forum am Kanzleramt
Sony Centre mit Karl
Sony Centre
Pohled z věže směr jihozápad
Pohled z věže směr jihovýchod (Karl-Marx-Allee)
Pohled z věže směr severovýchod (Pankow)
Zentralflughafen Berlin-Tempelhof
Galatasaray Meister!
Potsdam - Cecilienhof
Potsdam - Cecilienhof
Potsdam
Der Gartner Karl
Potsdam
Potsdam

foto: Šakal

TOPlist