nepřihlášen/a | přihlásit

Bayern des Samma Mia

27. 12. 2013 - 1. 1. 2014

Jak už je naším zvykem, tak i na sklonku roku 2013 jsme se rozhodli oslavit nový a jistě ještě lepší rok 2014. Akce tentokráte dostala jiný formát a to ve smyslu, že jsme se rozdělili na několik skupin. Tento zápis bude tedy líčit pouze osudy úderné skupiny Glum-Karel-Šakal-Tahák.

strana 1 z 3

Pátek 27. 12. 2013

Ráno před domem zastavuje převeliké auto Volkswagen LT, s řidičem Karlem a Glumem. Auto nese barvy Karlova zaměstnavatele, našeho oblíbeného Aleše – chlapíka. Nakládáme potřebné věci a letos nově i lyže, jelikož Mnichov se nachází nedaleko (no asi 100 km) od známého lyžařského střediska Garmisch-Partenkirchen (dále jen Ga-Pa).

Tradiční „západní“ cesta po D5 nepřinesla nic zajímavého. Glum už X let mluví o návštěvě tajemného hradu kousek za hranicemi, a jelikož času máme dost, sjíždíme z dálnice a míříme k němu. Hrad, či spíše zbytky hradu, se vypíná na vrcholku kopce obklopen vesnicí, nesoucí stejné jméno jako hrad a to Leuchtenberg. Hrad je bohužel zavřený a tak ho obdivujeme pouze zvenku.

Naše další zastávka po cestě je Řezno - Regensburg. Zde navštěvujeme v ulici Walhalla Allee náš oblíbený německý obchod REAL. Po nákupu klasických poživatin se přesouváme do sousedního Getranke Marktu, kde nakupujeme klasické německé tekuté produkty. Někteří si i na chuť dávají vynikající housku s bratwürstem.

V podvečer již parkujeme před Jarovým domem na předměstí Mnichova v Soldauer Straße 23.

Po přivítání a ubytování jsme přesunuti do obývacího pokoje, kde koukáme na německé zprávy a komunikujeme v němčině. Jaro nám nabízí i mnichovský Augustiner – vynikající pivo a lehce nás školí o tom, jak ho nalévat a pít. Pozdě večer ještě koukáme, jak jsou na tom v Ga-Pa se sněhem. Žádná sláva to není, ale přesto se rozhodujeme tam brzo ráno vyrazit.

Sobota 28. 12. 2013

Ráno vstáváme pro některé až nelidsky brzo. Proplétáme se ranním Mnichovem a po dálnici míříme do Ga-Pa. Cesta probíhá hladce a až těsně před Ga-Pa se dostáváme do kolony, která popojíždí krokem. V samotném městě trochu bloudíme – omylem odbočujeme ke skokanským můstkům, kde není žádná sjezdovka. Rychle zjednáváme nápravu a po chvíli již parkujeme auto kousek od dolní stanice lanovky. Glum jenž si, i přes radu zkušenějších lyžařů, nechal lyžařské boty přes mrazivou noc venku v autě, teď trpce lituje. Za asistence 3 lidí se nakonec povedlo dostat jeho nohy do bot.

Za (pro nás) nehorázné peníze kupujeme permice a vyrážíme brousit svahy. Jezdí se poměrně dobře, akorát je zde brutální množství lidí, což kvalitu lyžování o mnoho procentních bodů snižuje. Přes den se nic zajímavého nestalo, až na jednu výjimku a to Tahákův pád. Prudká černá sjezdovka nedopřála Tahákovi klidnou jízdu a po 20 metrech ho položila na zem a nechala ho sjet po zádech téměř 100 m. Nutno podotknout, že na začátku ještě Tahák doslova čistě „podkosil“ nebohou, nic netušící, dívku. Nikomu se naštěstí nic nestalo a tak sbíráme Tahákovu lyži a o 100 metrů níže mu jí pomáháme nasadit.

Po návratu do Soldauer Straße a večeři hrajeme společně s Jarem a jeho dcerou Thalií a synem Serafínem stolní hru Dominion. Večer ještě padá rozhodnutí jet na lyže až pozítří, kdy by mohlo být na sjezdovkách méně lidí.

stránky: 1, 2, 3

účast: Glum, Karel, Šakal, Tahák

zapsal: Šakal

Vysvětlení názvu naleznete zde

Pokud by Vás zajímalo více o tom co se dělo v pivnici Hofbräuhaus doporučujeme film Hitler: Vzestup zla

Leuchtenberg
Dost místa pro 3 lidi
Garmisch-Partenkirchen
Neuschwanstein
Neuschwanstein
Neuschwanstein
Neuschwanstein (tady odtud to už nevypadá, tak majestátně, co?)
Malebný kostelík v bavorských lukách
Malebný kostelík v bavorských lukách
Rokoková výzdoba kostelu Wieskirche
Rokoková výzdoba kostelu Wieskirche
Wieskirche
Nejvyšší hora Německa - Zugspitze (2962 m n. m.)
Ratthaus München

foto: Šakal (omluvte prosím kvalitu fotek - foceno sice německou optikou Zeiss, ale zabudované ve finském mobilním telefonu s americkým softwarem)

TOPlist