nepřihlášen/a | přihlásit

Tleskač

2. 4. 2009

Tleskač aneb „SKA z Česka“

Roverská (nepříliš skautská) pražská - takže městská - akce

Roskaz zněl jasně, v osm před Lucerna music barem, taková pražská pasáž. Někteří dorazili včas, kasy i podniku záclony byly ale ještě skasané. Jiní se trousili, jak kdyby museli přijet až s Karlštejna. Glum s lískama (jak by napsal Muk), v batohu lakroska, přiskákal až za patnáct devět. Nejprve se přivítal s kamarádem Ondrou „z Chorvatska“ (někdy řečený Krank), pak i s ostatními účastníky: Padák s ním jeho láska nebeská Helena (dneska bez pejska), Nansen, Tahák a Modrák – takže docháska dobrá. Sestupujeme do sklepa – lesk a bída, za pivo v kelímku z TESCA skasírovali čtyřicet (s kamennou tváří…), obsluha mrzská… i když ryska dobrá…

A už je tu pro mnohé první skamarádění s kapelou Tleskač, z Plzeňska. Zpěvák dneska s kalhotami jak vzpěrač. Zpěvačka útlá jak líska. Náhle zaznívají první tóny, ostrý jako laserový skalpel, co ho má Motolská nemocnice. Masa skalních fanoušků začíná bouřit jako kotel ruského šampióna CSKA Moskva. Eskalace hudby pokračuje. My nejdřív jak skála, ale po chvilce jsme se v našem koutu rozskákali i my. Padák sebou mrská jak aljašská treska a Glum vykřikuje, že „máme vyholenej skalp“, přičemž poskakuje jak indián s kalumetem. Tahák si vesele víská, někdy možná i píská. Nansen proplouvá davem, jak kapitán Nemo s katamaránem, co o něm psal pan Troska. Ondra (pochroumaná kolenní čéška sem tam) hotový eskamotér. Helena s kamerou (jak by řekli obyvatelé Irska a jiní Skandinávci) vše fotí, pak se loučí s Canonem a už se naše kráska točí v kole jak kaskadér. Modrák se vlní – no groteska. Prostě hraje rajská hudba – jen si pomlaskat. Někteří v kotli jsou už docela skalený, ale na obzoru zatím žádná lidská troska ani skandál ani skácená násoska. Že by se nikdo nezvládnul pořádně zmrskat?

Tak dneska prý padla, ale to ne my, cháska česká. Publikum tleská a začíná skandovat „ještě“. Naše miska vah nabrala na váze a Tleskač - kapela to laskavá - se vrací, aby krátce zahnal náš po té skvělé hudbě stesk a ještě jednou zahrál líp než deska. Pak otíráme naše kluzská čela, následuje toaleta pánská (či dámská) a ještě hospodská tečka za dnešní eskapádou. Nakonec se i Ondra dolaskal s posledním a můžeme tak jít. Skáčeme přes kaluž a po eskalátoru do metra. Gluma čeká jeho rodná víska.

Padákovi se ve snu zjevila houska s kanadami a Heleně Grand Canyon s kaskádovýma skaliskama…

účast: Glum, Nansen, Tahák, Modrák, Ondra Pařík (fakt pařil, též zvaný Krank) a Helena a Padák

zapsal: Glum, který velkou pomoc obdržel od Heleny a Padá(s)ka

Foto: Helena

...na stěnu bříška buchtičky tlačí...


Tleskač - Nafoukanej chlapeček from Tleskač on Vimeo.

TOPlist