nepřihlášen/a | přihlásit

Adopce

Kampaň lidské podpory humanistického hnutí

Na začátku roku 2004 se náš Řád rozhodl, společně s mnoha dalšími skauty a kamarády, adoptovat na dálku dvě africké děti: dívku Kadiatou Camara a chlapce Patrice Kamano.

Adopci organizuje sdružení Humanisti.cz, detailní informace, včetně rozsáhlého archivu veškerých materiálů naleznete na stránkách Adopce afrických dětí.

Dítěti je naším prostřednictvím placeno školné a všechny učební pomůcky, na které by jeho rodina jinak neměla. Darovaná částka se pohybuje od čtyř do šesti set korun měsíčně (podle země). Dá-li se dohromady více lidí, je finanční zátěž na jednoho zanedbatelná. Cadidatou Camara

Odměnou nám není jen dobrý pocit, ale i množství dopisů a obrázků i školních vysvědčení, které nám děti posílají. Jste-li znalci abstraktního umění, můžete zkusit uhádnout, co znamená například tato kresba. Milovníci logických hádanek se mohou zamyslet nad tímto dílkem. Zatím nejodvážnější teorie ohledně smyslu obrázku o něm hovoří jako o návodu, jak zapálit sportovní stadion pomocí kanystru benzínu a husího brku.

Chcete-li podobným způsobem pomoci dětem v Keni, Guinei či v Beninu, můžete začít na seznamu dosud neadoptovaných dětí.

Pokud přesto z nějakého důvodu adopci na dálku nevěříte, podpořte svými penězi alespoň nějaké roztomilé zvíře v ZOO, které vám sice nebude nic kreslit, nicméně bude mít z navýšených porcí žrádla možná větší radost, než africké dítě z povinné školní docházky.

TOPlist